Contact us now: Phone: +3556969696

Kayak &Snowboard Eğitimi

 

Doğru başlangıç, kayma yeteneğinizin gelişmesinde  birinci şarttır.

Doğru  kayak eğitimi  uzmanından, yani  Kayak  Öğretmeninden  alınır.

Yanlış  kazanılan  yeteneği  düzeltmek  imkansız  denecek kadar  zor  bir  rehabilitasyon   sürecidir.

Yanlış  eğitim  kayma yeteneğini geliştirmeyeceği gibi koordinasyonunuzu bozacak, mutsuzluğunuza neden olacaktır , belkide hiç istemediğimiz bir durum doğacak kayak sporundan sizi soğutacaktır.

Kayak teknikleri pistlerin ve  kar durumundan dolayı zorunlu olarak, ihtiyaçtan ortaya çıkmıştır, pistin yapısı , karın durumu   hangi tekniği gerektiriyorsa o an o tekniği kullanarak o bölgeyi geçersiniz .her kayma  tekniği   kendi başlarına pistin bir bölümünü geçme işine yararken  bir üst tekniğinde içinde anlık vardır. ,

sonuçta ;doğru öğreneceğiniz kayma teknikleri sayesinde yeteneğiniz arttıkça kayak sporundan alacağınız keyif de artacaktır.Uygun tekniği bilmiyorsanız o noktada zorlanacak belkide  hiç istenmeyen ,kayak kazası  yapacaksınız.

Kayma  teknikleri  eğitim  alacaksanız  . öğretim metotları hususunda (Kayak ekolü ) eğitim  görmüş , hatta uzun  yıllar  kayak  sporunda yarışmacılık  yapmış   kayak & snowboard  öğretmenlerinden  eğitimlerinizi  alınız . eğitim  başlamadan önce  de  bu  kişiden kayak öğreticisi diploması  ve çalışma belgesi  olup olmadığını  sormanız  sizin  menfaatinizedir.