Contact us now: Phone: +3556969696

Haberler

Hafta sonu, sömestr gibi tatillerden faydalanmak isteyen pek çok kişi kayak yapmayı programlarına dahil ediyor. Hazarbaba Kayak Merkezi her kesimden insanın ilgisini çekiyor. Bembeyaz karla güzel vakit geçirmek ve tadını çıkarmak için kayak merkezimize gelirken yanınıza almanız gerekenlerle ilgili birkaç tavsiye;

Termal içlik almanız tavsiye edilir hem altınıza hem üstünüze. Termal içlikler terlemenizi engeller daha doğrusu ter üzerinizde kalmaz o özel kumaş teri içine emer. Ayrıca vücut sıcaklığınızı korur.

Kayak yapacaksanız kayak pantolonu, snowboard yapacaksanız snowboard pantolonu almanız tavsiye edilir. Ne farkı var derseniz kayak pantolonu daha dar snowboard ise boldur.

İçinize bir polar giymenizi tavsiye ederiz. Güzel havalarda mont giymeseniz de olur ama mont düştüğünüzde sizi ıslanmaktan korur.

Özellikle yağışlı ve sisli havalarda gözlük kullanmanızı öneririz.

Eldiven olmazsa olmazlardan ama normal bir eldivenden bahsetmiyoruz.İlk düştüğünüzde sırılsıklam olursunuz. Kayak eldiveni şart!

Kayaktan sonra aşırı sıcak değil, ılık duş almanızı ve özenle tüm vücudunuzu kremlemenizi öneririz.

Yanınıza daha yoğun, daha besleyici kremler almalısınız. Bu mevsimde cilt yaşlanmasını ve deri hastalıklarını önlemek için nemlendiriciler büyük önem taşır.